Aktualizacja oprogramowania Ge Ghda690p03ww

Aktualizacja oprogramowania GE GHDA690P03WW to aktualizacja oprogramowania do lodówki firmy GE. Aktualizacja pozwala użytkownikowi na uzyskanie lepszych funkcji i wydajniejszych możliwości użytkowania lodówki. Aktualizacja zawiera nowe funkcje, takie jak zaktualizowane sterowniki, wsparcie dla nowych typów półek i funkcje ułatwiające zarządzanie temperaturami wewnątrz lodówki. Aktualizacja oprogramowania GE GHDA690P03WW jest dostępna do pobrania z oficjalnej strony internetowej firmy GE. Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania użytkownik będzie miał dostęp do najnowszych aktualizacji i funkcji firmy GE.

Ostatnia aktualizacja: Aktualizacja oprogramowania Ge Ghda690p03ww

Aktualizacja oprogramowania SILENO

Dostępna jest bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla wszystkich robotów koszących SILENO. Zalecamy zaktualizowanie urządzenia do najnowszej wersji. Oprócz nowych funkcji aktualizacja zawiera optymalizacje zapewniające niezawodną pracę.

Wersja Windows 10

Najnowsza wersja software

Roboty koszące w wersji smart należy również zaktualizować za pomocą kabla USB. Aktualizacje za pośrednictwem aplikacji (Flash Over The Air) flashują płytę radiową wewnątrz modeli smart i nie mają wpływu na płytę główną (oprogramowanie główne). Jak sprawdzić wersję oprogramowania:Ustawienia --> Ogólne --> Informacja o kosiarce

Z Encyklopedia Zarządzania

Aktualizacja oprogramowania
Polecane artykuły
 • Automatyczna indeksacja
 • ASP. NET
 • Programowanie
 • Webmaster
 • Odzyskiwanie danych
 • Kontrola wersji
 • Java
 • Program antywirusowy
 • Program komputerowy

Aktualizacja oprogramowania (ang. Software update) - jest to zestaw zmian w programie komputerowym lub zestaw danych, zaprojektowany w celu aktualizacji, naprawy lub ulepszenia danego oprogramowania. Obejmuje to naprawdę błędów, poprawę funkcjonalności, użyteczności lub wydajności.

A. Johnson oznajmia, że warto zapoznać się z kluczowymi elementami oraz zasadami przed aktualizacją[1].

Rodzaje oprogramowania

Praktycznie na wszystkich platformach komputerowych, oprogramowanie można podzielić na kilka ogólnych kategorii, w zależności od wspólnej funkcji, typu lub zakresu zastosowania. Istnieją trzy ogólne sfery:

Zastosowania lub wykonywanych zadań

 • Aplikacje (ang. Application software) - oprogramowanie, które wykorzystuje system komputerowy do wykonywania specjalnych funkcji lub funkcji rozrywkowych wykraczających poza podstawową obsługę samego komputera.
 • Oprogramowanie systemowe (ang. System software) - oprogramowanie, które zarządza prawidłowym zachowaniem sprzętu komputerowego lub wykorzystywane do prawidłowego działania innych oprogramowań.
 • Złośliwe oprogramowanie (ang. Malware) - niepożądane oprogramowanie, opracowane w celu uszkodzenia lub zakłócania pracy komputera. Programy Malware są w pewnym stopniu powiązane z przestępstwami komputerowymi, natomiast niektóre programy są tworzone w formie żartu.

Platformy, na której oprogramowanie jest wykorzystywane

 • Aplikacje desktopowe (ang. Desktop applications) - takie jak Microsoft Office, przeglądarki internetowe (również na smartfonach), czyli programy użytkowe poszerzające funkcjonalność komputera.
 • Oprogramowanie serwerowe (ang. Server software) - zarządza przechowywaniem danych oraz ich przesyłem w sieci.
 • Javascript - oprogramowanie mające swoje zastosowanie na stronach internetowych.
 • Wtyczki (ang. Plugins) i rozszerzenia to oprogramowanie, które rozszerza lub modyfikuje funkcjonalność innego oprogramowania i wymaga użycia tego samego oprogramowania w celu jego działania.

Narzędzia do programowania również są oprogramowaniem w postaci programu lub aplikacji. Twórcy używają ich do tworzenia, debugowania lub konserwacji własnych oprogramowań.

Rodzaje aktualizacji

Każde urządzenie, które posiadamy może otrzymać aktualizacje. Wyróżniamy aktualizacje takie jak:

 • Hotfix - poprawka lub aktualizacja szybkiej naprawy (ang. QFE update), która zawiera, paczkę informacji (często w postaci jednego lub więcej plików), które służą do rozwiązania problemu w oprogramowaniu. Hotfix jest używany zazwyczaj, gdy błąd oprogramowania jest na tyle poważny, że nie mógłby czekać na wprowadzenie kolejnej aktualizacji.
 • Aktualizacja zabezpieczeń (ang. Security update) - jest to aktualizacja, stosowana w celu usunięcia luki w zabezpieczeniach. Zapobiega wykorzystania słabego punktu przez osoby niepowołane.
 • Service pack - jest to zbiór aktualizacji, poprawek lub ulepszeń oprogramowania dostarczanego w postaci pojedynczego pakietu instalacyjnego. Firmy często wydają pakiet serwisowy, gdy liczba poszczególnych poprawek do danego programu osiąga określony limit. Jest to o wiele łatwiejszy sposób, niż instalacja wielu aktualizacji.

Według K. Pytela, każdy powinien robić regularnie aktualizacje sterowników[2].

Etapy aktualizacji

Według K. Vaniea aktualizacje można podzielić na 6 etapów takich jak[3]:

 • Świadomość (ang. Awareness) - pierwszym etapem aktualizacji jest świadomość, że program tego wymaga. O aktualizacji użytkownik zazwyczaj dowiaduje się z powiadomień lub wtedy kiedy aktualizacja zacznie instalować się automatycznie. Oczywiście, istnieje możliwość sprawdzenia ręcznie, czy jest dostępna nowa wersja danego oprogramowania. php/Podejmowanie_decyzji" title="Podejmowanie decyzji">Podejmowanie decyzji (ang. Deciding) - po zapoznaniu się z informacją o aktualizacji, użytkownik musi zdecydować czy chce zainstalować ją teraz, przełożyć w czasie czy całkowicie zrezygnować. Wiele osób, zanim przystąpi do procesu, poszukuje informacji, opinii w sieci, aby się upewnić, że aktualizacja nie pogorszy działanie oprogramowania.
 • Przygotowanie (ang. Preparation) - Aby poprawnie przygtować się do aktualizacji, należy upewnić się, że urządzenie ma zasilanie, a także utworzyć kopii zapasowej na wypadek, gdyby aktualizacja nie powiodła się lub nie spełniała oczekiwań użytkownika. Ważnym elementem jest również wystarczająca ilość miejsca na dysku, musimy zadbać, aby tego nie zabrakło.
 • Instalacja (ang. Installation) - ten proces może wymagać interakcji użytkownika, oraz mocy obliczeniowej komputera. Aktualizacja wymaga czasu w trakcie którego, użytkownik nie może korzystać z oprogramowania. Zalecane jest zamknięcie innych programów lub w ogóle nie używanie komputera podczas instalacji aktualizacji, gdyż może to spowolnić proces lub nawet spowodować awarie systemu. Większość aktualizacji wymaga uruchomienia ponownie systemu, w celu zakończenia procesu instalacji.
 • Rozwiązywanie błędów (ang. Troubleshooting) - Częstym problemem występującym w instalatorze jest to, że może zakończyć się niepowodzeniem, pozostawiając użytkownikowi dwie możliwości, przejście procedury rozwiązywania problemu lub przywróć wcześniejszą wersję oprogramowania. Jeżeli po aktualizacji, program nie działa prawidłowo, możemy zdecydować się na reinstalacje oprogramowania lub skorzystanie z kopii zapasowej systemu.
 • Stan po aktualizacji (ang. Post-state) - po aktualizacji, każdy może wystawić własną opinie na podstawie doświadczeń podczas instalacji. Według ankiety osoby, które miały pozytywne doświadczenia, bezproblemowo mogli zaktualizować oprogramowanie oraz polepszyła się wydajność programu. Natomiast Ci co mieli negatywne doświadczenia, opisywali więcej problemów, gorszą wydajność oraz jak aktualizacja wpłynęła negatywnie na inne oprogramowanie.

Zagrożenia związane z aktualizacja

Głównym założeniem programistów jest stworzenie aktualizacji w celu ulepszenia produktu, niestety wiążą się z tym zagrożenia - w tym przypadku zagrożeniem jest możliwość pogorszenia przez aktualizację.

Aktualizacje oprogramowania wprowadzają ryzyko, że nowa wersja będzie zawierała błąd, powodując całkowitą awarie programu lub tylko częściową. Tak naprawdę każde oprogramowanie może być narażone na awarie, od darmowych programów, po ważne systemy rządowe.

Uaktualnienia mogą również spowodować negatywną opinie wśród użytkowników. Osoby korzystające z danego oprogramowania mogą preferować starszą wersję, z którą są zaznajomieni i przyzwyczajeni, nawet jeśli nowsza wersja działa zgodnie z przeznaczeniem. Często nowsze aktualizacje usuwają niektóre funkcje, zastępując je nowymi, natomiast nie zawsze wpływa to pozytywnie na funkcjonalność oprogramowania.

Ostatnim ryzykiem aktualizacji oprogramowania jest możliwość uszkodzenia urządzenie w przypadku awarii zasilania, gdy aktualizacja jest w trakcie instalacji. Jest to szczególnie duży problem w przypadku urządzeń, w których aktualizacje są zazwyczaj all-or-nothing (np. aktualizacja systemu operacyjnego). Są to aktualizacje, które nie nadają się do użytku, jeśli są tylko w części zapisane oraz mają ograniczoną możliwość odzyskania danych po nieudanej aktualizacji.

A. Johnson objaśnia, że dzięki aktualizacjom oprogramowania można zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jeśli aktualizacja będzie wadliwa, urządzenie może się zepsuć lub stanowić łatwy cel dla osób niepowołanych[4].

Aby zabezpieczyć się przed awariami systemu, należy zawsze zadbać o kopię zapasową. Dzięki niej, unikniemy utratę ważnych danych.

Przypisy

 1. A. Johnson 2017, s. 1
 2. K. Pytel 2010, s. 68
 3. K. Vaniea 2016, s. 3218-3224
 4. A. 2-3

Bibliografia

 • Johnson A. (red. ) 2017, Software Update as a Mechanism for Resilience and Security: Proceedings of a Workshop, National Academies Press, Waszyngton
 • Mathur A., Chetty M. (2017), Impact of User Characteristics on Attitudes Towards Automatic Mobile Application Updates, Santa Clara
 • Pytel K. ) 2010, Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 1, WSiP, Warszawa
 • Sysło M. (2012), Technologia informacyjna w edukacji, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław, s. 3
 • Vaniea K., Rashidi Y. (2016), Tales of Software Updates: The process of updating software, CHI 2016, San Jose, CA, USA

Autor: Kacper Kowalewski, Zuzanna Czudaj, Martyna Kaleta.

Opuszczasz stronę consumer. huawei. com

Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiony na zewnętrzną stronę. Firma Huawei nie jest odpowiedzialna za strony zewnętrzne oraz nie ich kontroluje.

Aktualizacja oprogramowania Ge Ghda690p03ww

Bezpośredni link do pobrania Aktualizacja oprogramowania Ge Ghda690p03ww

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Aktualizacja oprogramowania Ge Ghda690p03ww