Instalacja oprogramowania sprzętowego Bosch 19 24cbi jest łatwa i szybka. Po podłączeniu urządzenia do komputera należy pobrać i zainstalować oprogramowanie. Następnie, po prawidłowej instalacji, należy skonfigurować ustawienia urządzenia i połączyć je z siecią. Instalacja oprogramowania sprzętowego Bosch 19 24cbi umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji urządzenia, a także pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa danych i stosowania najnowszych aktualizacji.
Ostatnia aktualizacja: Instalacja oprogramowania sprzętowego Bosch 19 24cbi
Building Integration System (BIS) to wytrzymały i niezawodny system dozoru i bezpieczeństwa do instalacji działających w trybie 24/7. Dowodem na jego niezawodność może być 3000 instalacji, w ramach których zintegrowanych jest 10 milionów czujek na całym świecie. Jest to flagowe oprogramowanie firmy Bosch do zarządzania alarmami. Building Integration System (BIS) to oprogramowanie do zarządzania różnymi podsystemami bezpieczeństwa firmy Bosch, takimi jak kontrola dostępu, dozór wideo, alarmy pożarowe, systemy nagłośnienia czy systemy sygnalizacji włamania — na jednej platformie. BIS zapewnia również „zestaw narzędzi” do integracji z aplikacjami innych firm poprzez wykorzystanie otwartych standardów i zestawów SDK (Software Development Kit). BIS to wytrzymały i niezawodny system dozoru i bezpieczeństwa do instalacji działających w trybie 24/7. Połączenie oprogramowania Access Engine (ACE) z urządzeniami kontroli dostępu firmy Bosch pozwala stworzyć w ramach systemu Building Integration System (BIS) kompletny system kontroli dostępu. Program zawiera wszystkie zasadnicze funkcje popularnych samodzielnych systemów kontroli dostępu oraz szeroki zakres opcjonalnych udoskonaleń. Oprogramowanie Access Engine zapewnia obsługę otwartych interfejsów lub zestawów SDK, dzięki czemu możliwa jest integracja z rozwiązaniami innych firm, takimi jak czytniki danych biometrycznych czy numerów tablic rejestracyjnych, systemy zarządzania odwiedzającymi lub tożsamością oraz inne aplikacje związane z kontrolą dostępu. Jest to rozwiązanie skalowalne — od średnich instalacji po wielkie systemy z serwerami rozsianymi po całym świecie. Szyfrowana łączność i uwierzytelnianie zapewniają bezpieczeństwo danych i ich ochronę w każdej części systemu kontroli dostępu. Obiekty transportu publicznego
Infrastruktura o znaczeniu krytycznym
Sklepy i zakłady produkcyjne
Szpitale i placówki służby zdrowia
Building Integration System (BIS) to oprogramowanie do zarządzania różnymi podsystemami bezpieczeństwa firmy Bosch, takimi jak kontrola dostępu, dozór wideo, alarmy pożarowe, systemy nagłośnienia czy systemy sygnalizacji włamania — na jednej platformie. Można go płynnie połączyć z następującymi rozwiązaniami:
- Bosch FPA 5000 Series
- Bosch MAP 5000 Series
- Systemy sygnalizacji włamania Bosch B/G Series
- Odbiorniki alarmu Bosch D66xx Series
- Systemy PA/VA Bosch Praesideo
- Bosch Video Management System
- System automatyzacji budynku Bosch Rexroth
Czy jesteś deweloperem, konsultantem, czy integratorem rozwiązań związanych z bezpieczeństwem, możesz zaufać naszym najnowocześniejszym narzędziom integracyjnym, instrukcjom i poradom. Nasze zaawansowane narzędzia integracji ułatwiają tworzenie innowacyjnych rozwiązań, których oczekują Twoi klienci, dzięki otwartym standardom (OPC ONVIF, OSDP) i zestawom SDK (Software Development Kits). Pozwala on zarządzać systemami innych firm — np. sygnałem wideo czy automatyzacją budynku — na wspólnej platformie.
BIS Access Engine można łączyć z czytnikami innych firm przy użyciu otwartego protokołu OSDP lub magistrali RS-485. Najnowsze usprawnienia pozwalają zintegrować nasz system kontroli dostępu z najrozmaitszymi aplikacjami innych firm za pomocą zestawów SDK; np. z systemem zarządzania odwiedzającymi i tożsamością, systemami rejestracji czasu i obecności czy systemami automatycznego rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych.
System BIS jest bardzo elastyczny, począwszy od kilku domyślnych pulpitów sterowania po opcje ich dostosowania za pomocą HTML i JavaScript.
Building Integration System
Building Integration System — dalsze korzyści
Systemy kontroli dostępu
Oprogramowanie Building Integration System 4. 9 jest wyposażone w prosty i nowoczesny interfejs. Jest łatwe w obsłudze zarówno dla operatorów, jak i dla gości, a przy tym zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.
System cięcia kosiarki Indego jest przystosowany do koszenia trawy o maksymalnej wysokości 100 mm. Wysokość koszenia można ustawić w zakresie od 30 do 50 mm w modelach kosiarek Indego do trawników o powierzchni do 700 m2 oraz od 20 do 60 mm w pozostałych modelach kosiarek Indego. Jeżeli wysokość trawy przekracza 100 mm, należy uprzednio zastosować tradycyjną kosiarkę, aby skrócić trawę do zalecanej wysokości.
Nie ma konieczności zakopywania przewodu ograniczającego, gdyż został on zaprojektowany do instalacji na powierzchni ziemi. Z czasem zostanie on pokryty w sposób naturalny przez rosnącą trawę. Można jednak także zakopać przewód ograniczający na maks. głębokość 5 cm. Fragment przewodu pod stacją dokującą powinien pozostać niezakopany, aby umożliwić dokładne dokowanie kosiarki.
Kosiarka Indego potrzebuje wolnej przestrzeni, aby przemieszczać się wzdłuż ściany/ogrodzenia i bezpiecznie zawrócić. Różne modele wymagają zróżnicowanej odległości, odpowiednie informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji instalacji danego modelu. Ze względów bezpieczeństwa ostrza nie mogą ciąć trawy aż do samej krawędzi kosiarki, dlatego kosiarka nie będzie kosić ok. 15 cm trawnika wokół obiektów i wzdłuż krawędzi trawnika.
Podczas kalibracji kosiarka Indego kontroluje i testuje czujniki. Dzięki tym czujnikom urządzenie może precyzyjnie kosić.
Tak, ale korzystniej dla kosiarki jest pracować w suchych warunkach.
Przed pierwszą instalacją (lub po zimie), teren musi być skoszony przy użyciu tradycyjnej kosiarki, ustawiając w niej jedną z niższych wysokości koszenia. W przypadku instalacji sugerujemy skoszenie obszaru ułożenia przewodu ograniczającego przy najniższym możliwym ustawieniu wysokości koszenia w kosiarce tradycyjnej. Jeżeli przewód ograniczający został ułożony na nieprzygotowanym trawniku, istnieje zwiększone ryzyko przecięcia podczas koszenia.
Aby uniknąć uszkodzenia przewodu ograniczającego, nie należy spulchniać ani grabić trawnika w pobliżu ułożonego przewodu.
Obecnie nie ma takiej możliwości.
Kosiarka Indego jest wyposażona w czujnik przeszkód, który wykrywa obiekty/przeszkody po zderzeniu z nimi. Kosiarka cofnie się wówczas i objedzie przeszkodę.
W przypadku zapomnienia lub zgubienia kodu PIN, możliwości użytkownika zależą od modelu kosiarki.
Wszystkie modele Indego Connect oferują opcję zresetowania kodu PIN w aplikacji Bosch Smart Gardening. W tym celu należy wybrać Menu > Indego Ustawienia > Indego PIN > Wprowadź hasło.
W przypadku modeli Indego S+, 350/400, 350/400 Connect, M+/M 700 użytkownik może odzyskać kod PIN w serwisie MyBosch, na stronie: www. MyBosch-Tools. com
Jeżeli żadna z tych opcji nie pomoże rozwiązać problemu, konieczne będzie odesłanie kosiarki Indego wraz ze stacją dokującą do serwisu centralnego Bosch celem odblokowania urządzenia.
Po podniesieniu Indego, należy postawić ją z powrotem na podłożu i wprowadzić kod PIN. Jeżeli kosiarka nie zostanie ustawiona na miejscu w czasie 30 sekund, alarm włącza się.
Kosiarka Indego jest wyposażona w czujniki podniesienia, które wykrywają podniesienie urządzenia. W takiej sytuacji noże zatrzymują się w czasie dwóch sekund. Podniesienie kosiarki wymaga każdorazowo wprowadzenia kodu PIN.
Indego nie posiada czujnika deszczu, ale jest ona w stanie pracować w warunkach deszczowych. Niemniej jednak korzystniejsza jest dla niej praca w suchych warunkach. W przypadku wszystkich modeli Indego Connect tryb pracy SmartMowing może automatycznie określać porę koszenia, gdy będą ku temu odpowiednie warunki, co pozwala uniknąć koszenia w deszczu.
Zmiana ID sygnału / ID przewodu jest konieczna w sytuacji, gdy dwie kosiarki automatyczne Indego pracują w sąsiadujących ze sobą ogrodach. Jeżeli kosiarki wzajemnie zakłócają swoją pracę, ID sygnału / ID przewodu należy zmienić. Może zajść konieczność wypróbowania kilku różnych ID.
W przypadku modeli Indego S+ i 350/400 oraz Indego M+ i M 700, możesz sprawdzić wersję oprogramowania kosiarki na wyświetlaczu HMI kosiarki, wybierając Menu, a następnie Ustawienia > Informacje > Oprogramowanie. W przypadku innych modeli kosiarek można to zrobić, wybierając Menu > Ustawienia > Opcje systemowe > Informacje
Istnieje możliwość, że po pierwszej instalacji Indego nie będzie kosić idealnie równoległych pasów. Przyczyną jest prawdopodobnie fakt, że kosiarka Indego wykryje pewną liczbę przeszkód na terenie trawnika. Po wykryciu każdej z przeszkód Indego przemieszcza się w kierunku przewodu ograniczającego, aby zapisać lokalizację przeszkody w mapie ogrodu. Faza uczenia się zajmuje trzy cykle koszenia; dopiero po ich ukończeniu zapamiętywana jest ostateczna mapa ogrodu. Po zapamiętaniu mapy kosiarka Indego będzie w stanie wybrać najbardziej korzystną trasę koszenia trawnika. W przypadku modeli Indego S+ i 350/400 oraz Indego M+/M 700, kiedy w trybie koszenia użytkownik wybierze „Skoś bez dokowania”, kosiarka będzie kosić w sposób losowy obszar dodatkowy, na którym nie ma stacji dokującej.
Zaleca się, aby minimalna odległość między przewodem ograniczającym a przeszkodą, np. drzewem lub ogrodzeniem, nie była mniejsza niż 75 cm w przypadku modeli Indego S+, 350/400, 350/400 Connect i M 700/M+ 700 lub 1 m w przypadku innych modeli Indego, aby zapewnić kosiarce Indego dostęp do tego obszaru.
Jeżeli stwierdzisz, że kosiarka nie zapewnia odpowiedniej jakości koszenia lub noże są stępione, należy je wymienić. Podczas wymiany noży należy mieć na sobie rękawice robocze.
Kosiarka Indego może kosić trawę w temperaturze od 5°C do 45°C. Kosiarkę Indego wraz ze stacją dokującą należy odłożyć do przechowywania na zimę, gdy temperatury będą stale spadać poniżej 5°C.
Kosiarkę Indego należy przechowywać w suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze od –20°C do 50°C.
Nie należy umieszczać żadnych innych obiektów na kosiarce ani na stacji dokującej.
Przed przechowywaniem kosiarkę Indego należy naładować, a następnie wyłączyć.
Modele Indego S+, 350/400, M+ oraz M 700 mają włącznik/wyłącznik z tyłu kosiarki. Inne modele Indego można wyłączyć, wyjmując czerwony klucz zapłonu, znajdujący się pod kosiarką, między tylnymi kołami.
Dodatkowo, przed przechowywaniem zaleca się wyczyścić kosiarkę Indego. Wskazówki dotyczące czyszczenia kosiarki Indego znajduje się w instrukcji obsługi.
Jeżeli używasz kosiarki Indego na różnych trawnikach, zaznacz stacje dokujące, aby później łatwiej je rozróżnić i umieścić na właściwym trawniku.
Nie wolno wyjmować akumulatora z kosiarki. W przypadku otwarcia kosiarki Indego istnieje niebezpieczeństwo zwarcia i porażenia elektrycznego.
Dodatkową konsekwencją jest wygaśnięcie gwarancji.
Przewód ograniczający może pozostać na trawniku. Zaleca się oznakować końcówki przewodu, aby później łatwiej było odtworzyć prawidłowe podłączenie.
Zasilacz znajdujący się w opakowaniu ma wtyczkę W/EEU. Można jednak dokupić drugą stację dokującą, korzystając ze strony internetowej oferującej części zamienne. W takim przypadku należy dokupić podstawę, wyjście, zasilacz, osłonę i wkręty, a także przewód ograniczający i kołki.
Zdarza się tak, że kosiarka nie jest w stanie wykonać idealnego kwadratu. Kształt i finalny rezultat zastosowania funkcji SpotMow w dużym stopniu zależy od warunków danego trawnika i kształtu ogrodu.
Wszystkie modele kosiarek Indego z opcją podłączenia do internetu korzystają z usługi GPRS, nazywanej także technologią 2G lub 2. 5G. kosiarki Indego z opcją podłączenia do internetu wysyłają tak niewielką ilość danych, że nie ma potrzeby korzystania z szybszego łącza.
Aby korzystać z funkcji sieciowych kosiarki Indego potrzebny jest sygnał sieci telefonii komórkowej 2G lub 2. 5G w ogrodzie. Kosiarka Indego automatycznie wybiera najmocniejszy sygnał w okolicy, niezależnie od operatora.
Tak, jeżeli należysz do 98% ludzi w Europie, którzy odbierają sygnał GPRS. Gdy jest mowa o braku dostępu, w większości przypadków oznacza to, że „mój operator nie ma zasięgu“. W danym rejonie dostępny jest z dużym prawdopodobieństwem sygnał innych sieci. Wszystkie kosiarki Indego z opcją podłączenia do internetu korzystają z usługi „Unsteered Network Roaming“, co oznacza, że potrafią one połączyć się z siecią o najmocniejszym sygnale i największej przepustowości w danym regionie, niezależnie od tego, jaki operator sieci komórkowej obsługuje Twoje połączenia.
Korzystanie z aplikacji Bosch Smart Gardening generuje standardowe koszty przesyłu danych określone przez Twojego operatora sieci komórkowej. Odbiór danych lub przesył ich do kosiarki Indego Connect nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów. Nie trzeba też podpisywać żadnych umów.
Koszty połączenia nie są pobierane w całym okresie żywotności produktu.
Nie, karta SIM jest wbudowana wewnątrz urządzenia.
Jeżeli posiadasz produkt o nazwie „Indego S+”, „Indego M+” lub na tabliczce znamionowej produktu znajduje się słowo „Connect” lub litera „C”, Twój produkt posiada możliwość łączności z siecią. Uwaga: Aplikacja Bosch Smart Gardening będzie działać tylko wraz z modelem Indego Connect.
Połączenia nie są limitowane czasowo. Dopóki w danym rejonie dostępny jest sygnał 2G umożliwiający połączenie, będzie możliwe korzystanie z połączeń. Połączeń nie obsługuje firma Bosch, lecz strona trzecia.
Aplikacja działa na tabletach i smartfonach z systemem Google Android (od wersji 5. 0) i Apple iOS (od wersji 10).
Aplikację można pobrać ze sklepów Apple App Store i Google Play, wpisując w polu wyszukiwania Bosch Smart Gardening.
Aktualnie możliwe jest podłączenie kosiarki Indego do jednego konta użytkownika. Można jednak zalogować się do drugiego urządzenia, używając tych samych danych do logowania.
The app only uses your existing Facebook email address.
Należy skontaktować się z poprzednim użytkownikiem i poprosić o usunięcie synchronizacji kosiarki z jego kontem użytkownika. Gdy poprzedni użytkownik usunie synchronizację, można ją przeprowadzić ponownie. W wyjątkowych przypadkach, gdy poprzedni właściciel nie może lub nie chce usunąć synchronizacji, nowy użytkownik może skontaktować się z firmą Bosch i po okazaniu dowodu zakupu poprosić o usunięcie synchronizacji z kosiarki.
Nie. W takim wypadku należy usunąć ten dzień z cyklu, a później ponownie go przywrócić.
W przypadku modeli Indego S+ lub 350/400 Connect, a także modeli M+ 700 mapa pokazuje wizualizację obszaru trawnika oraz orientacyjną pozycję kosiarki. W przypadku modeli Indego 1000/1100/1200 Connect oraz Indego 10C/13C mapa dodatkowo pokazuje obszar skoszony i nieskoszony.
Wszystkie przeszkody, które zostały ogrodzone przewodem ograniczającym są pokazane na mapie w kolorze szarym. Nieoznakowane przeszkody nie będą widoczne na mapie.
Wszystkie kosiarki Indego Connect mają możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania. Możesz odbierać aktualizacje automatycznie lub w przypadku wyboru ustawienia ręcznego aktualizacji, otrzymasz powiadomienie, gdy nowa wersja oprogramowania będzie dostępna. Posiadacze modeli Indego 350/400 lub M 700 mogą także pobrać najnowsze oprogramowanie Indego. Najnowszą wersję oprogramowania można znaleźć na stronie internetowej Bosch Elektronarzędzia ogrodowe, w części Serwis.
W przypadku modeli Indego S+ i 350/400 oraz Indego M+ i M 700, możesz sprawdzić wersję oprogramowania kosiarki na wyświetlaczu HMI kosiarki, wybierając Menu, a następnie Ustawienia > Informacje > Oprogramowanie. W przypadku innych modeli kosiarek można to zrobić, wybierając Menu > Ustawienia > Opcje systemowe > Informacje
Kod PIN możesz zmienić za pomocą aplikacji.
Wybierz Menu > Indego Ustawienia > Indego PIN > Wprowadź hasło.
Twoja kosiarka Indego Connect ma niepowtarzalny numer seryjny zsynchronizowany z Twoim kontem użytkownika. Gdy Twoja kosiarka zostanie skradziona, będziesz mógł ją natychmiast unieruchomić za pomocą aplikacji. Tym samym kosiarka stanie się bezużyteczna dla złodzieja. Nie usuwaj synchronizacji kosiarki Indego, jeśli otrzymasz informację e-mailem, że ktoś inny próbował ją zsynchronizować. W przypadku odzyskania kosiarki Indego oraz istniejącej synchronizacji będziesz mógł ponownie odblokować kosiarkę Indego.
Oprócz danych konta użytkownika (wyświetlana nazwa użytkownika, adres e-mail i hasło) firma Bosch ma dostęp do innych informacji, związanych z kosiarką, takich jak mapa trawnika, plany pracy, lokalizacja i czas pracy urządzenia.
Twój adres e-mail jest wymagany do zalogowania się w aplikacji, a dane kosiarki umożliwiają nam przeprowadzenie zdalnej diagnozy oraz pozwalają na doskonalenie kosiarek automatycznych i lepsze dostosowanie ich do potrzeb przyszłych użytkowników.
Twoje dane są przechowywane na różnych bezpiecznych serwerach należących do systemu Bosch Service Network w Niemczech.
Do Twoich danych osobowych ma dostęp wyłącznie firma Bosch oraz autoryzowani partnerzy techniczni zaangażowani w proces opracowywania systemu Indego Connect, który zapewnia funkcje łączności. Twoje dane nie będą udostępniane firmom trzecim dla celów marketingowych.
Tak, ta funkcja jest dostępna. Funkcja nosi nazwę MultiArea i jest dostępna w modelach Indego 1300, Indego S+, Indego 350/400 Connect oraz modelach bez funkcji Connect, a także Indego M+ i M 700 (w zależności od wersji oprogramowania).
Inspirują nas ROZWIĄZANIA
Inspirują nas ROZWIĄZANIA KTS 560 / KTS 590 Diagnoza sterowników za pomocą ESI[tronic] Najnowocześniejsza diagnoza sterowników zapewniająca maksymalną efektywność Nowe, dostosowane do pracy w warsztacie
Bardziej szczegółowo
Spis treści po polskuKTS 560 / 590 (KTS 5a Series) 125 Spis treści po polsku 1. Stosowane symbole 126 1. 1 W dokumentacji 126 1. 1. 1 Ostrzeżenia struktura i znaczenie 126 1. 2 Symbole nazwa i znaczenie 126 1. 2 Na produkcieLOKALIZATOR PRZENOŚNY KDZ-3C. LOKALIZATOR PRZENOŚNY KDZ-3C. System kontroli doziemienia KDZ-3 1. Wstęp Wczesne wykrycie zakłóceń w pracy lub awarii w obiektach elektro-energetycznych pozwala uniknąć poważnych strat finansowych lub
UT 33 B UT 33 C UT 33 DMULTIMETRY CYFROWE UT 33 B UT 33 C UT 33 D INSTRUKCJA OBSŁUGI Instrukcja obsługi dostarcza informacji dotyczących parametrów technicznych, sposobu uŝytkowania oraz bezpieczeństwa pracy. Strona 1 1. WPROWADZENIE:
UWAGI WSTĘPNE SPIS TREŚCIUWAGI WSTĘPNE Przed podłączeniem i użytkowaniem urządzenia prosimy o dokładne zapoznanie się z niniejszą instrukcją obsługi. W razie jakichkolwiek problemów ze zrozumieniem jej treści prosimy o skontaktowanie
6M 500V 6M 1000V MEGAOMOMIERZ6M 500V 6M 1000V MEGAOMOMIERZ INSTRUKCJA OBSŁUGI WSTĘP Miernik ten jest łatwym w użyciu, przenośnym 3 ½ cyfrowym megaomomierzem zaprojektowanym do łatwego pomiaru rezystancji izolacji przy użyciu tylko
Modem radiowy MR10-GATEWAY-SModem radiowy MR10-GATEWAY-S - instrukcja obsługi - (dokumentacja techniczno-ruchowa) Spis treści 1. Wstęp 2. Budowa modemu 3. Parametry techniczne 4. Parametry konfigurowalne 5. Antena 6. Dioda sygnalizacyjna
Zespół B-D ElektrotechnikiZespół B-D Elektrotechniki Laboratorium Elektrotechniki i Elektroniki Samochodowej Baza wiedzy ESI(tronic) 2. 0 Bosch w badaniu mechatroniki pojazdowej Opracowanie: dr hab. inż. S. DUER 1. Oprogramowanie
Conettix Cellular CommunicatorsConettix Cellular Communicators B44x pl Instrukcja instalacyjna Conettix Cellular Communicators Spis treści pl 3 Spis treści 1 Moduł komórkowy wprowadzenie 4 1. 1 Informacje o dokumentacji 4 1. 2 Daty produkcji
Multimetr cyfrowy 6w1 AX-190AMultimetr cyfrowy 6w1 AX-190A Instrukcja obsługi 1. Zasady bezpieczeństwa NIGDY nie należy stosować napięcia lub prądu do miernika, który przekracza określone wartości maksymalne. Funkcja Maksymalne wartości
Kanałowe czujniki temperatury1 762 1761P03 1762P01 Kołnierz montażowy AQM63. 0 QAM21... Symaro Kanałowe czujniki temperatury Aktywne czujniki do pomiaru temperatury powietrza w kanałach powietrznych Napięcie zasilania 24 V AC lub 13, 5... 35
INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKAINSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA www. sven. fi Pragniemy podziękować Państwu za kupno słuchawek stereo TM SVEN! PRAWO AUTORSKIE 2015. SVEN PTE. LTD. Wersja 1. 0 (V 1. 0). Dana Instrukcja i zawarta w niej informacja
SPECYFIKACJA HTC-VR, HTC-VVR-RH, HTC-VVR-T, HTCVVVR, HTC-VR-P, HTC-VVR-RH-PSPECYFIKACJA HTC-VR, HTC-VVR-RH, HTC-VVR-T, HTCVVVR, HTC-VR-P, HTC-VVR-RH-P Naścienny przetwornik CO2 z ustawianym progiem przekaźnikowym oraz pomiarem temperatury i wilgotności powietrza 2016-02-22 HOTCOLD
Rejestratory Sił, Naprężeń. JAS Projektowanie Systemów Komputerowych Rejestratory Sił, Naprężeń. 2012-01-04 2 Zawartość Typy rejestratorów.... 4 Tryby pracy.... 4 Obsługa programu.... 5 Menu główne programu.... 7 Pliki.... 7 Typ